FAQ

ORGANIZACJA ZAJĘĆ

Czy grafik zajęć ustalony jest na sztywno? 

Zanim kurs się rozpocznie ustalamy konkretny harmonogram i plan nauki. Zajęcia zawsze odbywają się w ustalone dni o ustalonej godzinie. Oczywiście rozumiemy, że w życiu zdarzają się różne sytuacje, dlatego jeden raz na 15 tygodni trwania kursu możliwa jest zmiana grafiku.

Czy możliwe jest przekładanie zajęć? 

Tak! Zarówno uczeń jak i lektor mogą raz w miesiącu (zachowując 24-godzinne wyprzedzenie!) odwołać zajęcia. Lekcja zostanie następnie zrealizowana w innym dogodnym dla obu stron terminie. Lektor z uczniem sami ustalają, kiedy spotykają się poza harmonogramem kursu. 

Co zrobić w sytuacji, gdy muszę nagle odwołać zajęcia? 

Zajęcia mogą być przełożone na inny termin w sytuacji nagłej choroby, wypadku lub awarii połączenia internetowego. W innym przypadku musimy uznać lekcję za zrealizowaną.

Czy w wyniku odrabiania zajęć kurs może się wydłużyć? 

Tak, ale maksymalnie o 20% planowego czasu kursu. Przykładowo, kurs 15 tygodniowy może ulec wydłużeniu maksymalnie o 3 tygodnie. Intensywność zajęć nie ulega zmianie, lecz może zmienić się harmonogram spotkań.

Co w sytuacji, gdy potrzebuję wykupić kurs krótszy niż 15 tygodniowy? 

Możemy umówić się na krótszy kurs, ale musisz liczyć się z podwyższeniem stawki, w przypadku lekcji 60 minutowych o 10 zł, a w przypadku lekcji 90 minutowych o 20 zł. Jeśli potrzebujesz szybkiej, intensywnej nauki – zapraszamy w okresie wakacyjnym. Oferujemy wtedy intensywne, 4-tygodniowe kursy. O zapisach i ich starcie będziemy informować w naszych mediach społecznościowych!

Czy muszę osobno dokupić materiały do nauki, podręczniki? 

Nie! Wszystkie materiały edukacyjne, wraz z podręcznikami i ćwiczeniami, znajdują się w naszych zasobach. Dostęp do wszystkich niezbędnych w kursie materiałów dydaktycznych otrzymujesz w formie dostępu elektronicznego na czas trwania kursu. 

Czy na zajęciach korzystamy tylko z podręczników i ogólnie dostępnych zestawów ćwiczeń?

Nie! Nasza szkoła dysponuje szerokim wachlarzem własnych materiałów, przygotowanych przez naszych lektorów i metodyków. Na zajęciach możesz spodziewać się ciekawych artykułów, podcastów i ćwiczeń, wraz z omówieniem, listą najważniejszych słówek i ciekawymi ćwiczeniami, by lepiej przyswoić materiał. Ponadto, jeśli masz jakieś szczególne cele (np. trening słownictwa branżowego) możesz zgłosić taką potrzebę swojemu lektorowi, który postara się zgromadzić jak najwięcej ciekawych materiałów, związanych z Twoimi zainteresowaniami i pracą.

Czy mogę skorzystać z lekcji próbnej? 

Przed rozpoczęciem kursu w Dalarna umawiamy się na bezpłatne, 30-minutowe spotkanie organizacyjne, na której poznasz lektora, naszą metodę, przedstawisz swoje potrzeby względem kursu i wstępnie sprawdzisz poziom językowy. 

Co zrobić, jeśli mimo prób nie łapiemy z lektorem “chemii” i mimo wszelkich starań moja współpraca z lektorem nie układała się po mojej myśli? 

Czasem, przy zapisie na kurs, zastanawiacie się: co jeśli po jakimś czasie się okaże, że nie mamy z lektorem flow i słabo nam się współpracuje? Jeśli znajdziecie się w takiej sytuacji możecie poprosić o zmianę lektora!

Czy mój kurs prowadzić będzie stale jeden lektor? 

Tak, jeżeli tylko będzie to technicznie możliwe. Zdarzyć się też może, że w trakcie choroby lub urlopu wypoczynkowego lektor zostanie chwilowo zastąpiony przez innego. Zmiana może też nastąpić na Twoją prośbę.

Czy możliwa jest nauka we dwie osoby? Ile to kosztuje? 

Tak, ale wskazane jest, aby uczyły się osoby o tym samym poziomie językowym i podobnym celu. Każda osoba otrzymuje wtedy rabat za każdą lekcję (w zależności od długości kursu)!

W jaki sposób odbywają się lekcje online? 

Lektor łączy się z uczniem za pomocą komunikatora internetowego – Skype, Google meets, czy nawet Messenger. To, jaki komunikator wybierzecie, wspólnie omawiane jest na 30-minutowej bezpłatnej lekcji organizacyjnej. 

💡 Język szwedzki online – jak wyglądają zajęcia? – Dalarna: kursy szwedzkiego

Kto będzie mnie uczyć? 

Nasi lektorzy to przede wszystkim absolwenci i studenci ostatnich lat filologii szwedzkiej. Większość z nich przebywała w Szwecji, np. dzięki programowi wymiany studenckiej Erasmus. Wszyscy są pasjonatami Północy, którzy interesują się szwedzką kulturą i codziennym życiem w Szwecji, są też na bieżąco z wydarzeniami u naszego sąsiada zza Bałtyku.

Czy mogę zapisać na lekcje szwedzkiego moje dziecko?

Nie, nasza szkoła specjalizuje się w nauczaniu osób dorosłych. Praca z dziećmi wymaga innej metodyki oraz przygotowania pedagogicznego. Za zgodą rodziców możemy podjąć nauczanie osoby powyżej 15 roku życia.

FORMALNOŚCI

Czy aby uczyć się w Dalarna muszę podpisać umowę? 

Tak, przed rozpoczęciem zajęć, ale już po ustaleniu organizacji pracy, musimy podpisać umowę. Możemy ją podpisać już po spotkaniu organizacyjnym. Możemy przygotować umowę dla osoby fizycznej i dla firmy. 

Czy mogę otrzymać fakturę za kurs? 

Tak, zarówno jeśli jesteś osobą fizyczną lub jeśli reprezentujesz firmę, otrzymasz fakturę VAT za kurs. Dodatkowo, jeżeli płacisz gotówką, otrzymasz potwierdzenie przyjęcia wpłaty gotówkowej (druk KP). 

Ile kosztuje kurs języka szwedzkiego?

Koszt jest zależny od długości trwania kursu oraz długości trwania lekcji. Przykładowy kurs 2×60 minut tygodniowo trwający 15 tygodni to koszt 3900 zł rozbite na dwie raty po 1950 zł. Więcej szczegółów w zakładce ceny kursów.

Jakie są metody płatności za kurs? 

Za kurs możesz zapłacić przelewem na polski rachunek bankowy lub gotówką w biurze. Prosimy o zachowanie harmonogramu płatności oraz ustalonego systemu ratalnego.

Jakie są dane do przelewu?

Nazwa odbiorcy: Trolltunga sp. z o.o.  Adres: Ul. Polanki 67c, 80-306 Gdańsk Numer rachunku IBAN: PL 48 1050 1764 1000 0090 3067 3389 SWIFT: INGBPLPW  Nazwa banku: ING Bank Śląski S.A. 

Czy mogę zrezygnować z kursu w trakcie jego trwania? 

Tak, kursant jest uprawniony do rozwiązania umowy z zachowaniem miesięcznego okresu wypowiedzenia ze skutkiem na koniec miesiąca kalendarzowego.

Czy po zakończeniu kursu otrzymam potwierdzający to dokument? 

Tak, możemy przygotować dla Ciebie dyplom w języku szwedzkim, polskim lub angielskim określający długość trwania kursu, ilość godzin zajęć, podręcznik oraz ewentualne dodatkowe adnotacje o przebiegu kursu. Dyplom możemy przesłać Ci w formie papierowej lub elektronicznej. Nie pobieramy opłat za przygotowanie dyplomu.

Kiedy zaczyna się kurs?

Prowadzimy kursy indywidualne, więc przyjmujemy nowych uczniów cały czas. Co za tym idzie, kurs można rozpocząć w dowolnie wybranym momencie. Nawet teraz 🙂 Zapisz mnie (link).

Ile czasu mija od momentu zgłoszenia do pierwszych zajęć?

Zazwyczaj zaczynamy zajęcia po 2-3 tygodniach od momentu zgłoszenia. Przez ten czas ustalamy warunki współpracy, przeprowadzamy spotkanie organizacyjne i dopełniamy formalności.

Ile trwa kurs szwedzkiego?

Nauka może trwać 15 lub 30 tygodni. W okresie wakacyjnym proponujemy dodatkowo intensywne, 4-tygodniowe kursy.  Lekcje trwają zazwyczaj 60 minut, ale mogą też trwać 90 minut. Zazwyczaj spotykamy się dwa razy w tygodniu. Harmonogram spotkań ustalamy razem z uczniem, przy czym możemy spotykać się od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-20.00. Na start zapewniamy 30 minutowe bezpłatnie dla ucznia spotkanie organizacyjne. Określamy na nim cel nauki i potrzeby uczniów, poznajemy lektora, omawiamy metodę nauczania oraz ewentualnie wstępnie sprawdzamy poziom językowy.