Język szwedzki online – jak to wygląda?

Chcesz uczyć się szwedzkiego i szukasz odpowiedniego dla siebie kursu? Nie masz pewności co to tego, jak wygląda lekcja “przez komputer”? Jak wygląda język szwedzki online? Tu odpowiemy na najczęściej zadawane przez Was pytania.

Język szwedzki online – dlaczego warto? Świat gna do przodu tak szybko, że na wszystko mamy coraz mniej czasu. Szukamy dogodnych rozwiązań, które sprawią, że doba będzie o godzinę dłuższa. Zależy nam na komforcie i życiu bez stresu. Może trudno w to uwierzyć, ale zajęcia online są w stanie to umożliwić.

Lekcje online – jak wyglądają?

Na zajęciach spotkasz się z lektorem online, czyli zdalnie za pomocą komunikatora internetowego. Lektor na zajęcia przychodzi z przygotowaną dla Ciebie lekcją w formie prezentacji (zdjęcia, dialogi, filmy, ćwiczenia gramatyczne). Na zajęciach będziesz jednocześnie śledzić prezentację i widzieć lektora dzięki temu, że podzielisz ekran na pół. W jednym okienku będzie lektor, w drugim materiał na lekcję. To pełnoprawna lekcja z rzeczywistym (choć wirtualnym) kontaktem. W trakcie zajęć lektor prowadzi notatki, które dostaniesz po ich zakończeniu. Zobaczysz nad czym trzeba jeszcze trochę popracować i gdzie pojawiły się błędy. Taki informacja zwrotna jest bardzo ważna przy nauce każdego języka obcego.

Ważna uwaga!

Warto pamiętać o tym, że zajęcia w Dalarna są dwutorowe: z jednej strony są to spotkania z lektorką online, a z drugiej jest to praca samodzielna. Na spotkaniach trenujemy przede wszystkim rozmowę, uczymy się wymowy, poznajemy brzmienie języka. Poza spotkaniami realizujemy wszystko to, co możemy zrobić samodzielnie – słuchamy, oglądamy i czytamy różne materiałów wskazane przez lektorkę, wykonujemy ćwiczenia gramatyczne.

Język szwedzki online to oszczędność czasu

To najważniejszy argument, który przemawia za nauką online. Decydując się na kurs wirtualny nie tracisz czasu na dojazdy, nie musisz przekładać zajęć, kiedy jesteś na wyjeździe czy na wakacjach. Żeby zajęcia się odbyły wystarczy połączenie z Internetem.

Język szwedzki – co czytać, czego słuchać? (bezpłatny e-book)

Język szwedzki online to bardziej ekologiczne rozwiązanie!

Koniec z drukowaniem wszystkiego i noszeniem miliona kserokopii. Wszystkie ćwiczenia będziesz mieć dostępne online, więc to Ty decydujesz co możesz wydrukować. W Dalarna nawet ćwiczenia gramatyczne i quizy można rozwiązywać online.