Mateusz Narkiewicz

Lektor

Dlaczego Szwecja?

W liceum przypadkiem w moje ręce wpadła książka do szwedzkiego, ale nigdy nie znajdowałem czasu, żeby zacząć się z niej uczyć. Gdy zobaczyłem, że na lingwistyce stosowanej można studiować dwa języki (w tym szwedzki), wiedziałem, że to kierunek dla mnie. Od tej pory Szwecja stała się dużą i ważną częścią mojego życia.

W wolnym czasie lubię…. 

Spacerować po Warszawie, gotować i uczyć się innych języków obcych. Jestem też instruktorem-wolontariuszem Związku Harcerstwa Polskiego — największej organizacji młodzieżowej w Polsce.

W języku szwedzkim lubię najbardziej… 

jego dualność — dzięki możliwości budowania złożeń wyrazowych jest on bardzo elastyczny, a dzięki przejrzystej (ale konkretnej) składni łatwo można budować w nim proste zdania już od pierwszej lekcji.

Na moich kursach…

robimy to, czego potrzebujesz. Staramy się jak najwięcej mówić (po szwedzku!) w przyjaznej atmosferze, poznajemy potrzebne słownictwo i gramatykę, a poza podręcznikiem używamy filmików, artykułów prasowych i podcastów. Każdy kurs jest jednak “szyty na miarę”, więc to od Ciebie zależy, na czym konkretnie się skupimy.

Edukacja

Mam tytuł licencjata na kierunku lingwistyka stosowana w zakresie angielskiego i szwedzkiego na Uniwersytecie Warszawskim. Swoją pracę dyplomową napisałem o polskiej i szwedzkiej stronie biernej. Obecnie jestem na studiach magisterskich z lingwistyki stosowanej w zakresie hiszpańskiego i szwedzkiego, a umiejętności tłumaczeniowe rozwijam na warsztatach z tłumaczenia szwedzkiej literatury faktu

Udostepnij na:

Nasi lektorzy

Scroll to Top