Aleksandra Hutowska

 

Aleksandra Hutowska

Lektorka

Dlaczego Szwecja?


Najlepiej, bo sumie z zaskoczenia i przez przypadek. Po maturze rozmawiałam z koleżankami na temat studiów o jakich myślą i jedna z nich powiedziała mi właśnie o szwedzkim. Nie ukrywam zainteresował mnie ten pomysł. Pierwszy dzień na uczelni był moim pierwszym kontaktem z tym językiem. Na początku nie byłam do niego przekonana, bo wydawał mi się strasznie trudny, ale po jakimś czasie zmieniłam zdanie i zaczęłam go lubić. 🙂

W wolnym czasie lubię…. 

chodzić na spacery, ćwiczyć jogę i gotować. Nie mam ulubionej kuchni (chociaż kocham makaron!!). Jak znajdę jakiś ciekawy przepis, który wydaje mi się smaczny, to próbuję go przygotować i czasem mi wychodzi, a czasem nie. Lubię też oglądać seriale. Lubię seriale fantasy, o super bohaterach, komediowe, dramaty, czy też romanse. Lubię The 100, 12 małp, The Umbrella Academy, The Big Bang Theory, Dynasty (2017), Sex Education, Ozark, Breaking Bad, Virgin River, The Originals, Seria niefortunnych zdarzeń….. Mogłabym jeszcze wymieniać i wymieniać!

W języku szwedzkim lubię najbardziej…

to, że na początku może wydawać się skomplikowany, a im dłużej się go uczymy to staje się coraz łatwiejszy. 

Na moich kursach…

staram się nawiązać dobry kontakt z uczniem i stworzyć komfortową atmosferę. Opieram się głównie na podręcznikach Rivstart oraz Form i Fokus (z nich uczyłam się na studiach). Często też podsyłam uczniom filmiki z Youtube i wykorzystuję materiały przygotowane przez Dalarna.

Edukacja

Uniwersytet Śląski – germanistyka: specjalność język szwedzki 2018-2021