Gosia Bielecka

 

Gosia Bielecka

Lektorka

Dlaczego Szwecja?

Z językiem szwedzkim zetknęłam się właściwie przypadkiem, jednak zostałam przy nim na dłużej. Po ukończeniu liceum nie miałam pojęcia, w którym kierunku kształcić się dalej. Wiedziałam, że warto uczyć się języków obcych (zwłaszcza tych mniej popularnych) dlatego też sprawdziłam opcje nauki języków germańskich i okazało się, że był to strzał w dziesiątkę, szczególnie po mojej pierwszej wizycie w stolicy Szwecji.

W wolnym czasie lubię…. 

…spotykać się z przyjaciółmi, obejrzeć dobry serial i grać w gry wideo, jednak moją ulubioną formą spędzania wolnego czasu jest poszukiwanie okazji podróżniczych i planowanie z zapartym tchem kolejnej przygody.

W języku szwedzkim lubię najbardziej… 

…w szczególności jego melodyjność i oryginalność. Gramatyka języka szwedzkiego może do najłatwiejszych nie należy, jednak po systematycznym zaprzyjaźnianiu się z nią budowanie własnych wypowiedzi staje się czystą satysfakcją. 

Na moich kursach…

…skupiam się na potrzebach ucznia jednocześnie bazując na własnych doświadczeniach i metodach nauki, które w moim odczuciu dają najlepsze rezultaty. Zwracam szczególną uwagę na kwestię gramatyki, nie zapominając jednak o regularnym ćwiczeniu słuchania i mówienia na podstawie przydatnych materiałów, m. in. wpisów na blogach czy filmów na YouTube.

Edukacja

Wszechnica Polska Szkoła Wyższa w Warszawie, kierunek: filologia szwedzka, specjalizacja: komunikacja językowa w biznesie i administracji (w trakcie)