Grześ Pochyluk

 

Grześ Pochyluk

Lektor

Dlaczego Szwecja?

Gdy byłem w gimnazjum przeprowadziłem się do Francji i wtedy odkryłem moje zainteresowanie różnymi językami i kulturami. Będąc w liceum dzięki mojemu znajomemu zainteresowałem się Szwecją. Zacząłem o niej czytać, słuchać szwedzkiej muzyki, a punktem kulminacyjnym mojej miłości do tego kraju był wyjazd do Sztokholmu. Od razu wiedziałem, że chcę iść na studia związane ze Szwecją i w taki sposób wybór padł na skandynawistykę w moim rodzinnym Gdańsku. 🙂

W wolnym czasie lubię…. 

Jedną z moich największych pasji od dziecka są gry komputerowe. Uwielbiam również śpiewać w moim zaciszu domowym, a od niedawna uczę się grać na ukulele. Jednak mój ulubiony sposób spędzania czasu to spotykanie się z rodziną oraz przyjaciółmi. 

W języku szwedzkim lubię najbardziej… 

Każdy mój znajomy jest zawsze zaskoczony brzmieniem szwedzkiego, ale to jest właśnie to co w nim najbardziej kocham: melodyjność i unikatowość.

Na moich kursach…

Kładę nacisk na jak najlepszą atmosferę, bo dobry kontakt jest podstawą skutecznej nauki. Uważam, że ćwiczenie mówienia jest bardzo ważne, ale stawiam również mocno na ćwiczenie gramatyki. 

Edukacja

Skandynawistyka na Uniwersytecie Gdańskim