Kasia Rozum

 

Kasia Rozum

Lektorka

Dlaczego Szwecja?

Moja przygoda ze Szwecją zaczęła się tak naprawdę wraz z dniem rozpoczęcia studiów na kierunku filologia szwedzka. Wiedziałam, że po liceum zdecyduję się na studia językowe, ale że będzie to język szwedzki zdecydowałam w ostatniej chwili.
Z każdym tygodniem coraz bardziej podobała mi się nauka nowego języka, 

a pierwsza wizyta w Sztokholmie utwierdziła mnie tylko w przekonaniu, że podjęłam dobrą decyzję. Uwielbiam to miasto i bardzo chętnie do niego wracam!  

W wolnym czasie lubię…. 

… spędzać czas z przyjaciółmi, gotować, oglądać seriale i słuchać podcastów. Najchętniej spędzam jednak wolne chwile na końskim grzbiecie lub w lesie, po którym uwielbiam jeździć rowerem. Kiedy wolnego czasu mam trochę więcej, podróżuję. 

W języku szwedzkim lubię najbardziej… 

… że czasami jedno słówko potrafi „wyrazić więcej niż tysiąc słów”. Lubię również robić ćwiczenia gramatyczne, dzięki którym można się wiele nauczyć nie tylko o języku, ale i o Szwecji. 

Na moich kursach…

… skupiam się na tym, co mi samej sprawiało najwięcej przyjemności podczas nauki i dawało najlepsze efekty, czyli na rozmowie oraz słuchaniu (w szczególności podcastów!). Wiedza gramatyczna jest podstawą, dążę do przekazania jej w sposób łatwy i logiczny, skupiając się na tym co najważniejsze, aby następnie każdy mógł swobodnie wykorzystać nabytą wiedzę w rozmowie. To o czym rozmawiamy, słuchamy czy czytamy zależy również od indywidualnych zainteresowań ucznia, ponieważ chce, aby nauka była jednocześnie przyjemnością, przebiegającą w miłej atmosferze. Różnorodność materiałów opracowanych przez Dalarna oraz moich własnych sprawia, że dla każdego znajdę coś interesującego. 

Edukacja

Uniwersytet Śląski, filologia germańska, specjalność: język szwedzki, studia licencjackie

Uniwersytet Jagielloński, filologia szwedzka, studia magisterskie (w trakcie)