Konstancja Widziszewska

 

Konstancja Widziszewska

Lektorka

Dlaczego Szwecja?

Wszystko zaczęło się od literatury. Ale dla odmiany – wcale nie od literatury szwedzkiej! Jako dziecko i nastolatka byłam szalenie zakochana w utworach Tolkiena. Im dalej w las, tym więcej w jego opowieściach dostrzegałam inspiracji kulturą Północy, która “chwyciła” także i mnie. W ten sposób zainteresowałam się również językami skandynawskimi, a także językami w ogóle. Tą drogą w końcu dotarłam na filologię szwedzką, która okazała się spełnieniem moich marzeń.

W wolnym czasie lubię…

Czytam literaturę fantastyczną (ale nie tylko) i angażuję się w życie środowiska fanowskiego –  językowi szwedzkich fanów fantastyki poświęciłam swoją pracę licencjacką 🙂 Słucham sporo muzyki skandynawskiej, lubię gry, zarówno komputerowe, jak i te bez prądu. Natomiast sama nauka języka nie jest dla mnie jedynie obowiązkiem, a pasją, ciągle rozwijam swój szwedzki oraz poznaję inne języki germańskie. Interesują mnie zagadnienia związane z lingwistyką oraz przekładoznawstwem.

W języku szwedzkim lubię najbardziej…

Sj-ljudet 🙂

Na moich kursach…

Kluczem do osiągnięcia sukcesu jest dla mnie robienie tego, co się lubi. Dlatego na moich lekcjach jestem otwarta na wszelkie sugestie odnośnie tematów, które uczeń chciałby poruszyć. Jeśli jest coś, czym się pasjonujesz, śmiało daj mi znać, a ja postaram się wpleść w program naszych zajęć tematykę, którą się pasjonujesz. Ważne jest dla mnie wyjście poza  podręcznik i realizowanie “żywych” tematów.

Edukacja 

Uniwersytet Jagielloński – filologia szwedzka, studia licencjackie