Magda Kostrzewska

 

Magda Kostrzewska

Liderka metodyków i lektorka

Dlaczego Szwecja?

Bo tam dorastałam 🙂 Moje serce zdecydowanie należy do pól Småland i miasteczka Västervik. Ale sporo czasu spędziłam w stolicy, w której nie tylko chodziłam do liceum z widokiem na Globen ale też odkrywałam otaczające ją lasy w towarzystwie mojego psiego uszatka.

W wolnym czasie lubię…

Jak może już wynika z poprzedniego pytania lubię spacery, raczej te długie niż te krótkie, bo chodzenie traktuję bardzo na poważnie 😉 Gdy nie ma mnie w lesie i nie uczę można mnie też spotkać w stajni w towarzystwie mojego kucyka. Często chowam się za aparatem – ponieważ ciągle uczę się robić zdjęcia, albo za jedną z dwóch maszyn do szycia – oczywiście od Husqvarna. Lubię też czytać, a moim ulubionym szwedzkim duetem są Roslund & Hellström.

Profil Resco na Facebooku

W języku szwedzkim najbardziej lubię…

Wszystko 😀 Lubię możliwość budowania nowych (długich) słów, gramatykę – i te proste podstawy i detale, które dochodzą na późniejszych etapach nauki, i oczywiście samą melodię języka i różne dialekty, które potrafią trochę namieszać.

Na moich kursach…

… jest bardzo różnorodnie. Podczas kursów skupiam się na realizacji wcześniej ustalonych celów więc podczas jednego dnia potrafię tłumaczyć zasady akcentowania, nowe zagadnienia gramatyczne, a potem rozmawiać o różnych schorzeniach, czy to u ludzi czy u zwierząt. Korzystam z różnych materiałów zewnętrznych, żeby zachęcić swoich uczniów do kontaktu z “prawdziwym szwedzkim”. Staram się przekazać jak najwięcej z tego co wiem i odczarować te elementy, które wcześniej moim uczniom wydawały się trudne.

Edukacja:

– 2007/2009 – Kunskapsgymansiet Globen

– 2012-2017 Psychologia kliniczna, uniwesytet SWPS Warszawa

Magdę znajdziesz również tutaj:

Lagom nauka szwedzkiego na Instagramie