Maja Kosacz

 

Maja Kosacz

Lektorka

Dlaczego Szwecja?

Moja przygoda ze Szwecją zaczęła się jeszcze w gimnazjum. Wtedy w ramach programu Erasmus+ i projektu “Small business in European regions – step by step” spędziłam kilka dni z grupą innych uczniów w małej miejscowości pod Sztokholmem. To był mój pierwszy kontakt z językiem szwedzkim, kulturą i stylem życia Szwedów – ziarenko zostało zasiane :). Potem był rodzinny wyjazd kamperem do Skandynawii i finalnie decyzja o studiach na Skandynawistyce w Gdańsku.

W wolnym czasie lubię…. 

podróżować, zwiedzać nieoczywiste miejsca i urokliwe miasteczka. Ważna jest dla mnie muzyka, która towarzyszy mi na co dzień w aucie, w autobusie, w domu, praktycznie na każdym kroku. Lubię też taniec i dynamiczną Zumbę oraz spacery wzdłuż gdańskiej plaży. Wielką przyjemność sprawia mi również testowanie przepisów kuchni azjatyckiej – najczęściej na moim stole lądują pad thai i tteok-bokki.

W języku szwedzkim lubię najbardziej… 

może trudno w to uwierzyć, ale gramatykę! 🙂

Na moich kursach…

Korzystam nie tylko z podręczników, ale też z ciekawych artykułów, filmów na youtube, podcastów i autorskich materiałów szkoły Dalarna. Jednak to uczeń jest najważniejszy, jego motywacja i potrzeby. Program zajęć dostosowuję do obranego przez niego celu.

Edukacja

Skandynawistyka na Uniwersytecie Gdańskim, linia szwedzka