Marta Szymańska

 

Marta Szymańska

Lektorka

Dlaczego Szwecja?

Z językiem szwedzkim zderzyłam się właściwie przypadkiem, gdy szukałam odpowiedniego kierunku na studia. Zawsze lubiłam uczyć się nowych języków, porównywać je, szukać różnic i podobieństw…a szwedzki wydawał mi się interesujący i hmmm.. nietypowy. Później spędziłam rok na północy Szwecji w Umeå i całkowicie zakochałam się w naturze, kulturze i mentalności Szwedów! I tak już zostało! Piękny język, lasy, widok zorzy polarnej i fika z przyjaciółmi…Czego chcieć więcej? 🙂

W wolnym czasie lubię…. 

piec, czytać książki, spacerować nad morzem i próbować nowych rzeczy! Ścianka wspinaczkowa to moja najnowsza zajawka! 😛 Kocham podróżować i odkrywać nowe miejsca, szczególnie jeśli chodzi o Skandynawię!

W języku szwedzkim lubię najbardziej… 

jego melodyjność.. Język szwedzki ma piękne brzmienie i naprawdę przyjemnie się go słucha. Kocham sj-ljudet!

Na moich kursach…

stawiam na indywidualne podejście do kursanta, dlatego kurs dostosowuję do Twoich potrzeb. Chcę, abyś uczył się szwedzkiego w dobrej atmosferze i bez przymusu. Na zajęciach skupiam się na mówieniu i słuchaniu, aby przełamać barierę językową i pozwolić Ci na swobodne posługiwanie się szwedzkim!

Edukacja

Aktualnie jestem na III roku Skandynawistyki na Uniwersytecie Gdańskim. Na II roku wyjechałam na Erasmusa do Umeå, gdzie studiowałam język szwedzki.