Wiktoria Osiecka

 

Wiktoria Osiecka

Lektorka

Dlaczego Szwecja?

Jeszcze będąc w liceum moim ulubionym zajęciem w wolnym czasie było czytanie książek. Lubię sięgać po różności i los chciał, że natrafiłam na szwedzkie kryminały. Od razu przepadłam! Uwielbienie literackie szybko zamieniło się w coś więcej, a fascynacja północą pozostała do dziś! Kiedy tam jestem, czuję jakby to było moje miejsce na Ziemi. Uwielbiam Szwecję za pyszne bułeczki cynamonowe, styl życia w pobliżu natury i wszechobecną różnorodność! 

W wolnym czasie lubię…

malować obrazy, chodzić na długie spacery z moim owczarkiem niemieckim i czytać książki. Lubię aktywnie spędzać czas, więc zawsze znajduję chwilę na rolki, rower czy bieganie! 

W języku szwedzkim lubię najbardziej…

 logiczność, która sprawia, że szwedzki staje się znacznie łatwiejszy, a długie złożenia słów nie stanowią żadnej przeszkody. 

Na moich kursach…

Nie lubię nudy, więc w nauce języka staram się odnaleźć zabawę, a nie żmudną pracę. Chcę aby materiały, z którymi pracujemy były zróżnicowane, a tematy ciekawe i interesujące. Oprócz języka, uczniowie wyjdą z solidna wiedzą na temat Szwecji! 

Edukacja 

Stale poszerzam swoją wiedzę o krajach nordyckich i swoje umiejętności językowe, będąc studentką Skandynawistyki na Uniwersytecie Gdańskim. 

Miejsca w sieci 

Wiktorię możecie śledzić na jej Instagramie – @fikazwika. Tam też znajdziecie więcej jej prac malarskich!