Szwedzkie czasy – presens, perfekt, imperfekt, pluskvamperfekt i futurum

Szwedzkie czasy spędzają niektórym sen z powiek! Przekornie postaramy się, aby presens, perfekt, imperfekt, pluskvamperfekt i futurum nie sprawiały Wam już więcej kłopotów!

Szwedzkie czasy w jednym miejscu? Przygotowaliśmy dla Was 20-stronicowego e-booka, w którym opisane zostały wszystkie szwedzkie czasy gramatyczne. Co najbardziej przeraża użytkowników języka polskiego? Ich ilość, ponieważ czasów w języku szwedzkim jest znacznie więcej, niż czasów w języku polskim. Bardzo często myli się perfekt z pluskvamperfekt, a żeby tego było mało to imperfekt lubi w tym wszystkim namieszać. Ale mamy na to metodę.

.

Szwedzkie czasy – co znajdziesz w e-booku?

Wszystkie szwedzkie czasy skrzętnie opisane, a całość opatrzona jest życiowymi przykładami. Każdemu z czasów poświęcony został osobny rozdział:

Szwedzkie czasy zaczynamy od Presens

Dowiesz się, jak budować czas teraźniejszy. Kiedy go używamy, w jakich sytuacjach jest potrzebny? Jak budowane są jego formy i jakie końcówki mogą przybierać czasowniki.

Perfekt

O czasie przeszło-teraźniejszym napisaliśmy najwięcej, bo to właśnie on wydaje się Wam być najtrudniejszy. Dowiesz się, kiedy używać perfektu, a ponadto dostaniesz dużą porcję przydatnych słówek, związanych z tym czasem.

Imperfekt (Preteritum)

Ten czas jest dla Was najprostszy, ale w naszym e-booku ma swoje miejsce. Dla czasu imperfekt również przygotowaliśmy całą stronę słówek z nim związanych.

Pluskvamperfekt

Jeden z trudniejszych czasów, ale nie używanych tak często. Polskim uczniom bardzo często myli się z czasem perfekt. Rozwiewamy wszelkie wątpliwości raz na zawsze!

Na koniec – Futurum

Jak mówić po szwedzku o przyszłości? Czy można mówić o przyszłości, która działa się w przeszłości?

Szwedzkie czasy to za mało? Mamy więcej e-booków!

Na naszej stronie, w zakładce Materiały do nauki, znajdziesz dużo przydatnych artykułów. W niektórych z nich możesz pobrać bezpłatnie e-booki i słowniczki. Jeśli jesteś początkującym adeptem nauki języka szwedzkiego, jednocześnie przydatny może okazać się “Język szwedzki: od czego zacząć” lub “Język szwedzki – co oglądać, czego słuchać?“.

Ale na koniec dołącz do naszej społeczności

Na facebookowej grupie Język szwedzki prężnie rozwijamy naszą społeczność. Tworzymy tam również dwa moduły edukacyjne przeznaczone specjalnie dla początkujących! W grupie znajdziesz:

– Moduły do samodzielnej nauki

– Codzienny kontakt z lektorami Dalarna

– Ponadto ćwiczenia i quizy

3 myśli na temat “Szwedzkie czasy – presens, perfekt, imperfekt, pluskvamperfekt i futurum

Dodaj komentarz