Szwedzki online – nauka szwedzkiego przez internet

Szwedzki online? Oczywiście! Nauka szwedzkiego z Internetu jest jak najbardziej możliwa! Zapoznajcie się z listą stron, które oferują bezpłatne materiały do nauki języka szwedzkiego.

\"\"
Dołącz do naszej facebookowej grupy Język szwedzki

 

Szwedzkiego można nauczyć się samodzielnie, ale warto pamiętać, że początki mogą być trudne. Czasem warto skorzystać z fachowej pomocy doświadczonego lektora języka szwedzkiego. Dalarna w swojej ofercie posiada kursy języka szwedzkiego na każdym poziomie.

? Szwedzki online – strony internetowe 


 LEARN SWEDISH


Kurs w języku angielskim, przygotowany przez Svenska Institutet. Całość dostępna bezpłatnie, należy jednak założyć swoje konto na stronie. Ma to swoje korzyści – po każdym logowaniu od razu wiemy, który moduł przerobiliśmy ostatnio i z jakim wynikiem. W modułach znajdziemy różne opcje – quizy, czytanki i wiele plików do odsłuchania
https://learningswedish.se/


Svenska med Kalle


Kalle jest nauczycielem SFI i pasjonatem języka szwedzkiego. Ponadto prowadzi swojego bloga i kanał na YouTube. Kalle prowadzi też grupę na Facebooku – Träna svenska.
Strona: https://svenskamedkalle.com/

DIGITALA SPÅRET


Przede wszystkim warto tu zwrócić uwagę na zakładkę „Hör/läs”, w której znajduje się wiele czytanek, słuchanek, testów i ćwiczeń
https://www.digitalasparet.se/

 8sidor


Miejsce, w którym możemy znaleźć newsy ze Szwecji i ze świata. Dodatkowo wartościowe jest to, że każdą z wiadomości można przesłuchać. Komputer zaznacza na kolorowo dokładnie to, co lektorka aktualnie czyta. Choć artykuły napisane są prostym językiem to początkujący powinni tę stronę traktować jako pomoc w nauce czytania, ponieważ nie ma na niej żadnego tłumaczenia:
https://8sidor.se/

 UR Skola


Choć strona ta stworzona jest dla dzieci, to dorośli znajdą na niej wiele ciekawych rzeczy dla siebie, szczególnie ci, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z językiem szwedzkim. W każdym filmie są napisy, przedział wiekowy dla każdego klipu, są też audiobooki do słuchania:
https://www.ur.se/

 Svenska för alla


Ogromna zawartość przydatnych rzeczy dla osób, które zaczynają od zera. Na przykład filmy, na których pokazują w jaki sposób układać usta przy wymawianiu trudnych, szwedzkich dźwięków. Ponadto – ćwiczenia gramatyczne, szwedzkie piosenki do nauki języka wraz z tekstami i tematyczny podział słuchanek:
https://swedish-for-all.se/

 Pofikasz


W zakładce \”Język szwedzki\” można znaleźć sporo pomocy naukowych i językowych ciekawostek, a także słowników obrazkowych
https://pofikasz.pl/category/jezyk-szwedzki/

Szwedzka gramatyka: czas przeszły

 JĘZYKOWA SIŁKA – SAMODZIELNA NAUKA JĘZYKÓW


Z tej facebookowej grupy samouków językowych zrodził się portal z pokaźną liczbą pomocnych tekstów do samodzielnej nauki, na przykład języka szwedzkiego.
https://jezykowasilka.pl/category/jezyki_kultury/jezyki_europejskie/kraje_nordyckie/szwecja/

? Szwedzki online: słowniki internetowe

 LEXIN: http://lexin.nada.kth.se/lexin/

Słownik języka szwedzkiego, który powstał w wyniku współpracy Institutet för språk och folkminnen i Kungliga tekniska högskolan. Ponadto można osłuchać słówek.

 Svenska Akademiens Ordböcker: https://svenska.se/

Największy słownik języka szwedzkiego.

 Folkets lexikon: https://folkets-lexikon.csc.kth.se/folkets/

 

? Szwedzki online: YouTube 

 

 Pofikasz? o Szwecji po polsku.

Aldona Hartwińska prowadzi największego w Polsce bloga kulturowego o Szwecji, ale też kanał na YouTube.

 Szwedzki start

Daniel Gaszewski prowadzi fanpage na Facebooku, konto na Instagramie (gdzie znajdziesz codziennie inne słówko dnia), ponadto ma też kanał na YouTube, na którym często pojawiają się pomocne filmy, na przykład nauka rozumienia ze słuchu:
 

 

 

?️ Szwedzki online: Instagram i Facebook

https://www.instagram.com/p/B6YsAtogPJn/

LAGOM – nauka szwedzkiego

https://www.instagram.com/p/B_r82DoJEyD/
 
 

? MEMY I HEHESZKI NA FACEBOOKU

 

Dodatkowo możesz skorzystać z bezpłatnej konsultacji:

Oferta kursów

Biuro szkoły języka szwedzkiego Dalarna
+48 516 450 212
Pon-Pt  9:00-17:00

hej@dalarna.pl

 
 
Udostepnij na:
Aldona

Aldona

Jestem autorką bloga i kanału na YouTube “Pofikasz” oraz trzech przewodników turystycznych – po Szwecji i Sztokholmie. Współtworzę nieszablonową szkołę języka szwedzkiego Dalarna. Po ukończeniu stosunków międzynarodowych na UW, przez pięć lat pracowałam jako redaktorka w TVN24. Dziś piszę dla kilku portali i gazet, montuję i pracuję jako copywriter.

Najnowsze wpisy

Scroll to Top