Ula Mazur

Lektorka

Dlaczego Szwecja?

Tuż po ukończeniu filologii… włoskiej, kapryśny los zawiódł mnie do słonecznej… Skandynawii, a dokładniej do skutego lodem Sztokholmu. Niezrażona tym nieoczekiwanym zwrotem akcji i jak na prawdziwą maniaczkę języków obcych przystało, już od pierwszego dnia rozpoczęłam intensywną naukę szwedzkiego. Wtedy jeszcze nie wiedziałam, że moja przygoda z tym pięknym językiem będzie trwała długie lata, a kraj Wikingów stanie się moim drugim domem. Po powrocie do Polski zapragnęłam podzielić się z innymi swoją wiedzą i pasją do języka oraz wszystkiego co szwedzkie.

W wolnym czasie lubię…

czytać, głównie literaturę piękną, lub słuchać książek i podcastów w języku szwedzkim, w przerwach biegam lub jeżdżę rowerem po lesie, czasem też zaglądam do kina, zwłaszcza jeśli trafi się jakiś film skandynawski.

W języku szwedzkim lubię najbardziej…

jego ciekawą melodię.

Na moich kursach…

stawiam na przełamywanie bariery w mówieniu, dlatego też lwią część lekcji przeznaczam na rozmowę na tematy zgodne z zainteresowaniami kursantów. Dostosowuję program i materiały do potrzeb ucznia, oprócz tradycyjnych książek chętnie sięgam po fragmenty autentycznych podcastów i filmików na YouTube.

Edukacja 

Filologia włoska :), Uniwersytet Warszawski

Kursy i certyfikaty:

  • TISUS
  • The European Master’s Degree in Linguistics – Uniwersytet w Lund, Szwecja
  • Przekład tekstów użytkowych – Instytut Tłumaczy Uniwersytetu Sztokholmskiego
  • Liczne kursy dla tłumaczy, ze szczególnym naciskiem na słownictwo medyczne i prawnicze, Sztokholm
Udostepnij na:

Nasi lektorzy

Scroll to Top