Zuzanna Kowal

Lektorka

Dlaczego Szwecja?

Od zawsze wiedziałam, że chcę swoją przyszłość związać z nauką języków obcych, ale pomysł, żeby poznać i studiować język szwedzki narodził się dość późno. Moja miłość do Szwecji zaczęła się od wizyt w sklepach IKEA, gdzie mogłam poznać prostotę i funkcjonalność szwedzkiego designu, a także spróbować słynnych szwedzkich köttbullar. Moją uwagę przykuły obco brzmiące nazwy, które jak się później okazało nie są wcale takie przypadkowe, pochodzą one np. od szwedzkich miejscowości, jezior, imion czy nazw kwiatów. Szwecja to jednak nie tylko IKEA, ale także dostęp do pięknej i dzikiej przyrody, gdzie można odnaleźć swój wewnętrzny spokój.

W wolnym czasie lubię….

rozwijać moje pasje, których mam bardzo dużo i sama często żałuję, że moja doba trwa tylko 24 godziny. Lubię rysować oraz haftować. Od kilku lat uprawiam jogę. Uwielbiam uczyć się języków obcych, aktualnie uczę się ich kilku, m.in. norweskiego, niemieckiego, islandzkiego, hiszpańskiego czy tureckiego. Moją wielką pasją jest czytanie książek i słuchanie audiobooków. Nie mam swojego ulubionego gatunku, lubię próbować wszystkiego po trochu. Jednak największą frajdę sprawia mi czytanie w językach obcych. Daje mi to poczucie satysfakcji, że opanowałam język, na tyle, że mogę w nim swobodnie czytać. Lubię także oglądać filmy i seriale na Netfliksie i HBO Max.

W języku szwedzkim lubię najbardziej…

to, że jest on przyjemny zarówno dla oka jak i dla ucha, dzięki czemu można łatwo się go nauczyć, czy to przez słuchanie szwedzkich piosenek, oglądanie filmów i seriali czy przez czytanie szwedzkich książek. Dla każdego coś dobrego.

Na moich kursach…


chcę podejść indywidualnie do ucznia i dostosować sposób nauczania do jego potrzeb. Chciałabym, żeby po zajęciach ze mną uczeń wyniósł jak największą wiedzę. Moim celem jest, aby trenować z uczniem każdą z czterech umiejętności językowych, takich jak czytanie, pisanie, słuchanie wraz z dużym naciskiem na mówienie, ponieważ uważam, że w języku najważniejsza jest przede wszystkim komunikacja.

Edukacja

Ukończyłam licencjat na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach na kierunku filologia germańska o specjalności: język szwedzki. Obecnie realizuję studia II stopnia na Uniwersytecie Gdańskim w Gdańsku na kierunku skandynawistyka.

Udostepnij na:

Nasi lektorzy

Scroll to Top