Wojtek Zając

Lektor

Dlaczego Szwecja?

Dla mnie Szwecja dotyka głębi ludzkości i człowieczeństwa, jest piękna tym, że jest po prostu sobą. Bywa surowa, ale potrafi być czuła i opiekuńcza. Balansuje między ważnymi wartościami, słowem: jest lagom 🙂

W wolnym czasie lubię…. 

W wolnym czasie lubię gotować z kieliszkiem Aperola w ręku, przy dźwiękach muzyki. Słucham sporo muzyki, szczególnie niemieckiego rapu i Ludovico Einaudi. Uwielbiam IKEA i w alternatywnej rzeczywistości pewnie projektowałbym wnętrza. Poza tym pasjonuję się językoznawstwem konfrontatywnym i przekładoznawstwem. W swojej działalności naukowej zgłębiam problematykę czasów gramatycznych, zajmuję się również przekładem od strony językoznawczej.

W języku szwedzkim lubię najbardziej… 

Szwedzki lubię najbardziej za gramatyczną bezkompromisowość i nieskrępowaną prostotę wyrazu (zabrzmiało to jak nominacja noblowska!)

Na moich kursach…

Na moich kursach dowiesz się, że po szwedzku nie mówi się tylko w Szwecji. Dowiesz się, jak patrzeć na język tak, by widzieć nie same litery, lecz tak, aby ujrzeć słowa i wyrazy. Na moich kursach możesz mieć gorszy dzień, możesz liczyć na wyrozumiałość i cierpliwą gotowość do współpracy. Nauczysz się używać nowego narzędzia, Twojego wymarzonego szwedzkiego, ponadto zajrzysz do Szwecji od środka. W nauce stawiam na ćwiczenia, popełnianie błędów oraz ich świadome zauważanie, stawianie i realizowanie wspólnych celów oraz solidny feedback.

Edukacja

Licencjat na kierunkach Filologia szwedzka i Filologia germańska na UJ (2018-2021). Kontynuacja na studiach magisterskich: Filologia szwedzka i Filologia germańska na UJ (2021-obecnie). Specjalizacja: językoznawstwo i przekładoznawstwo.

Miejsca w Sieci

Na Insta znajdziesz mnie pod: @wojtekinkanssa

Udostepnij na:

Nasi lektorzy

Scroll to Top